„Tvarumo indekso“ apdovanojimai: Tvariausių įmonių TOP5

 

Verslas, norintis auginti konkurencingumą, supranta, jog tvarumo tema turi tapti kasdienių procesų dalimi. Tvarių įmonių vertės yra aukštesnės, skolinimasis – pigesnis, tokias įmones palankiau vertina ir klientai, tiekėjai, partneriai, darbuotojai bei visuomenė. Teisinis reguliavimas taip pat nedviprasmiškai teigia – tvarumo reikšmė tik didės.

Lankomiausiame įmonių duomenų portale rekvizitai.lt skelbiamas įmonių tvarumo indeksas yra ne tik galimybė parodyti, kokius tvarumo žingsnius įmonė žengia. Tai kartu ir žinutė apie tai, kad bendrovė yra atvira visuomenei, o skaidrumas ir tvarumas – esminiai jos veiklos principai. Tad konferencijos metu vyks apdovanojimai „Tvariausių įmonių TOP5“, kuriuose bus įvertintos tvariausios – didžiausią tvarumo indeksą turinčios – Lietuvos bendrovės, keliančios sau ambicingus aplinkosaugos, socialinės atsakomybės bei įmonių valdysenos tikslus. ​Rinkimus inicijuoja „Verslo žinios“ kartu su „Swedbank“. 

Įsivertinti savo tvarumo indeksą galite čia

Tvarumo indeksas padeda įmonėms įsivertinti, kaip sekasi siekti socialinės, įmonės valdysenos ir aplinkosaugos atsakomybės. Jis apima aplinkosaugos, žmogaus teisių, tiekimo grandinės valdymo ir daugybės kitų aspektų vertinimą.

Tvarumo indekso skaičiavimo metodika

Klausimyną sudaro 32 klausimai (14 jų privalomi) iš keturių sričių:

  • Tvarumo svarba įmonėje
  • E – aplinkosauga (Environment)
  • S – socialinis tvarumas (Social)
  • G – valdysena (Governance)

Kiekvienoje iš sričių įmonė gali gauti įvertį nuo 1 iki 10. Bendras ESG įvertis suskaičiuojamas kaip pasvertas vidurkis, kur visų sričių svoriai priklauso nuo įmonės dydžio ir jos veiklos srities. 


Kiekvienoje srityje klausimai suskirstyti į tris pagrindines grupes, apibūdinančias klausimo paskirtį, ką juo siekiama išsiaiškinti:

  • Įmonės politika
  • Įmonės veiksmai
  • Pasiekti rezultatai

Individualių klausimų svoris kinta, priklausomai nuo įmonės dydžio ir jos veiklos srities, tačiau, nepaisant klausimų svorių skirtumų, jų svorių suma pagal grupę visuomet lieka vienoda.

 



„Verslo žinios“ - galvojantiems savo galva

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.


Sutinku Valdyti slapukus